SB Girls (17 yrs & younger)
1. Kelis Kaleopaa
2. Sasha Kauhane
3. Mason Schremmer
4. Sally Cohen
5. Tyrra Gallano
6. Tiki Willis
SB Women (18 - 31 yrs)
1. Yukiko Whiteside
2. Virginia Fajardo
3. Yumiko Nishikawa
           
LB Pee Wees (10 yrs & younger)
1. Scarlett Schremmer
2. Sophia Culhane
3. Journey Regelbrugge
4. Marina Fonseca
5. Celina Rizzo-Murray
6. Coco Hakikawa
LB Menehunes (11 - 13 yrs)
1. Tiki Willis
2. Haley Otto
3. Kelia Kaleopaa
4. Keani Canullo
5. Tyrra Gallano
6. Samantha Rust
LB Junior Girls (14 - 17yrs)
1. Lola Schremmer
2. Mason Schremmer
3. Pii Cummings
4. Alicia Kelley
5. Sally Cohen
6. Melina Ordonez
LB Girls (18 - 29 yrs)
1. Maile Enos-Branigan
LB Women (30 - 39 yrs)
1. Megan Abubo
2. Krystal Rocha
3. Virginia Fajardo
4. Ayako Imai
5. Angela Meadows
LB Senior Women (40 - 49 yrs)
1. Mimi Horiuchi
2. Amy Wiech
3. Do Teramae
4. Jay-R Kaawa
5. Makiko Motojima
6. Seiko Tsuno
7. Chiaki Tanabe
LB Grand Masters (50 yrs & older)
1. Lisa Gonzales
2. Mayumi Kimura
3. Betty Depolito
4. Dawn Chang
5. Joy Hakoda
6. Roxanne Young
LB Pro Am
1. Mason Schremmer
2. Megan Abubo
3. Ashley Ahina
4. Kelis Kaleopaa
SUP Girls (17 & younger)
1. Sasha Kauhane
2. Mason Schremmer
3. Sally Cohen
4. Scarlett Schremmer
5. Lola Schremmer
SUP Women (18 - 30 yrs)
1. Dominique Miller
2. Candid Krieger
3. Kainai Yockman
Team Challenge 1st Place: 
       Margaritaville TV

Lola Schremmer - 22.5
Mason Schremmer - 23.5
Rosie Jaffurs - 29
Kelis Kaleopaa - 25
Total Points – 100
Team Challenge 2nd Place: 
       Born & Raised

Sally Cohen - 21.5
Sasha Kauhane - 16.5
Candide Krieger - 25.5
Tiki Willis - 23.5
Total Points – 87
Team Challenge 3rd Place: 
       Pineapple Princess

Haley Otto - 19
Livia Nahinu - 18
Dominique Miller - 26
Lawaun Tomas - 19.5
Total Points – 82.5
Team Challenge 4th Place: 
       Ala Moana Surfboards

Mimi Horiuchi - 15.5
Sayuri McOmber - 19
Yukiko Whiteside - 15
Virginia Fajardo - 10
Total Points – 59.5



China Uemura 20th Annual Wahine Surfing Classic

China Uemura Surfing Foundation

​​​​Hawaii State Law Enforcement Surfing Classic

Meet Results

LB Men 18-29
​1. Pa’apono Cope

2. Kyle MacCuish

3. Michael Kamikawa

4. Dana Souza

LB Masters (30 - 50 yrs)
1. La’akea Davis
2. Jon Okumura
3. JJ Lee
4. Isaac Michaels
LB Grand (50+ yrs)
1. Tommy Reyes
2. Robert Nouchi
3. Michael Serrao
4. Gordon Nakachi
SB/LB Keiki (17 yrs or less)
1. Jack Ho
2. Madison Kalahui
3. Hunter Chun Fat
4. Milena Ordonez
5. Koanui Keaulana
6. Megan Burge
SB Men (18 - 50 yrs)
1. La’akea Davis
2. Pa’apono Cope
3. Keoni Taniyama
4. Barry Blake
SB Masters (50+ yrs)
1. Kevin Meyer
2. Kekoa Ledesma
3. Chad Chun Fat
4. Scotty Namuo
SB/LB Women
1. TJ Moller
2. Kaycee Teramae Simeona
3. Madison Kalahui
4. Carrie Akina
VINTAGE
1. Isaac Michaels
2. Elton Robertson
3. Derrick Kalahui
4. Rodrigo Monteiro
SUP Mix
1. La’akea Davis
2. Edson Duncan
3. Greg Yamada
4. Greg Arii
Team
1. Tavaka - 263
2. Courts Crew - 242
3. Chopper House- 237.5
4. Haole Brownies - 222
Team (continued)
5. Public Safety - 207
6. Kanalui 81 - 192
7. Jay Obese Police 181.5
8. Hawaii Island - 179
Team (continued)
9. Vertical Smiles - 166.5
10. Aloha Hawaii - 158.5
11. Hale Nalu - 157
12. Wave Huntaz - 156.5
Team (continued)
13. Jump Out Boyz - 155
14. Puahi - 154
15. Always Strapped - 152.5
16. Maui Nui - 152
Team (continued)
17. Halawa C- 150
18. PSD Halawa Corrections - 148
19. US Army Boyz - 147
20. Kai - 146
21. KMMS - 138.5
Team (continued)
22. 93rd CST - 126
23. Last Resort - 121
24. MH-1 - 118
25. See You at the Office - 111.5
26. Pakaloha - 103.5


Pure Hawaiian Water, Kimo Dowsett & Bud Light presents
China Uemura & 88 Tees
32nd Annual Longboard Surfing Classic

Menehune Girls 13 & under
1. Kelis Kaleopaa
2. Haley Otto
3. Keani Canullo
4. Sasha Evans
5. Samantha Rust
6. Scarlett Schremmer
Menehune Boys 13 & under
1. John Van Hohenstein
2. Jack Ho
3. Ben Johnasen
4. Tristan Rizzo-Murray
5. David Rochlen
6. Lukas Kleinheinz
Girls 14 – 17
1. Lola Schremmer
2. Sasha Kauhane
3. Sally Cohen
4. Mason Schremmer
5. Tabbi Knudson
6. Ruby Soria
Boys 14 - 17
1. Kaniela Stewart
2. Kai Takayama
3. Ethan Speltz
4. Kahanu Cuban
5. Damien Ernest
6. Reef Shaw
Women 18 – 39
1. Ashley Ahina
2. Dominique Miller
3. Natalia Smith
4. Kate Walsh   
5. Krstal Rocha
6. Stacia Ahina
Men 18 – 29
1. Mau Ah Hee
2. Kekai Grace
3. Nick Alexander
4. Kalei Paty Miner
5. Brandon Kuakini
6. Alika Apo
Master Women 40 & over
1. Lisa Gonzales
2. Leana Tsue
3. Joy Hakoda
Master Men 30 – 39
1. John Paul Kaleopaa
2. Kekaula Campbell
3. Matt Pasamonte
4. William Kaeo
5. Eric Casco
6. Wesley Moore
Senior Men 40 - 49
1. Daniel Ernest
2. Derrick Kalahui
3. Joe Kaiwi
4. Todd Robertson
5. Scotty Perez
Grandmasters 50 - 59
1. Lance Hookano
2. David Carvalho
3. Brad Soria
4. Rodney Nakama
5. Romulo Fonseca
6. Jon Okumura
Legends 60 & older
1. Tommy Reyes
2. Allen Wicklund
3. Bruce DeSoto
4. Glenn Rayno
5. Craig Sugihara
6. Oka Horswill
Da Blah-Lah (40 waist & UP)
1. Destry Flores
2. Uini Niuela
3. Ezekiel Kelii
4. Bruce DeSoto
5. Shane Kapea
6. Moti Procter
7. Scotti Namuo
8. Charles Goodness
9. Kaipo Sarkissiam
10. Kalei Paty Miner
11. Kahele Koki
12. Joe Kaiwi
SUP Girls/Women
1. Sasha Kauhane
2. Dominique Miller
3. Sally Cohen
4. Tabbi Knudson
SUP Boys/Men
1. Kawika Kinimaka
2. Scotty Fong Jr.
3. Derek Hamasaki
4. Lenny Capenia
Team Challenge:
The Queen & the Knights
Total Points = 129.5

Nick Alexander
Sally Cohen
John Van Hohenstein
Kaniela Stewart
Team Challenge:
Big Wave Dave
Total Points = 114.5

David Carvalho
Chris Gagnon
Alika Garces
Maui Zack
Team Challenge:
Margaritaville
Total Points = 103.5

Lola Schremmer
Mason Shremmer
Nick Alexander
Tabbi Knudson
Team Challenge:
Da Hui I
Total Points = 102.5

Derrick Kalahui
Virgil Sisiam
Fritz Belmoro
Mike Sisiam

PRO AM
1- Fritz Belmoro       $1,000.00 & Trophy
2- Nelson Ahina III     $700.00 & Trophy
3- Makamae DeSoto   $400.00 & Trophy

4- Scotty Fong Jr.       $300.00 & Trophy